REVİT DYNAMO STUDİO GENEL BAKIŞ

05. Ekim 2016 Revit 0

Merhaba Arkadaşlar;

Bu dersimizde Forumda hiç yayınlanmayan bir program hakkında genel bilgi sahip olmanız ve bundan sonraki süreçde de ara ara derslerini vereceğimiz bir konuyu sizinle paylaşmak istedim.

Hesaplamalı BIM tasarım yazılımı

Autodesk Dynamo Studio yazılımı tasarımcıları parametrik kavramsal tasarımlar keşfetmek ve görevleri otomatikleştirmek için görsel mantığı oluşturmayı sağlayan bağımsız bir programlama ortamıdır.

Daha hızlı geometri ve tasarım modellerinin davranışıyla beraber, sürücü iş akışlarını tasarlayarak zorlukları çözmeye yardımcı olur. dokümantasyon, imalat, koordinasyon, simülasyon ve analiz için birlikte çalışabilir iş akışları içine tasarımları uzatın.

Hesaplamalı tasarım için grafiksel programlama arabirimi

Autodesk Dynamo Studio yazılımı temel özelliklerini keşfedin.

Dinamo Studio tasarımcıları, daha hızlı ve daha erken yineleme bağımsız bir ortamda geometri görselleştirmek ve diğer profesyonel uygulamalar içine hesaplama tasarımı uzatmak için kavramları keşfetmek sağlar öğrenin.

Hızlı yineleme

Hızla test etmek ve hafif bir ortamda tasarımlar yineleme ve daha hassas ve hız için tekrar eden görevleri otomatikleştirmek.

Geniş birlikte çalışabilirlik

Revit, Robot Yapısal Analizi, Gergedan, Navisworks, SAP2000, Excel, Tableau, Google E-Tablolar ve daha fazlası, dokümantasyon yapmak için, imalat, koordinasyon, simülasyon ve analiz içine işinizi iletişim kurun.

Görsel mantık

kod öğrenmeye gerek kalmaz, teller ve düğümleri kullanan kolay öğrenirler grafiksel programlama arayüzü ile çalışır.

Sofistike scripting arayüzü

kod yazmak için doğrudan bir giriş seçeneği olarak komut dosyası arabirimini kullanın.

Dynamo ile ilgili daha fazlaca fikir sahibi olmanız adına aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim.