Mesafeli Satış Sözleşmesi


MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

MADDE 1 – KONU

İşbu sözleşmenin konusu, SATICInın, ALICI;ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

MADDE 2.1 – SATICI BİLGİLERİ

Ünvan:Serdar Hakan Academy (Bundan sonra SATICI olarak anılacaktır)

MADDE 2.2 – ALICI BİLGİLERİ

Nihai Müşteri

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır

MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER

4.1 – ALICI, Madde 3’te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 – Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklıgına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

4.3 – Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden Serdar Hakan Academy sorumlu tutulamaz.

4.4 – SATICI, sözleşme konusu ürünün saglam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI’ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettigi ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Serdar Hakan Academy ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için Serdar Hakan Academy’e gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri Serdar Hakan Academy tarafından karşılanacaktır.

4.9- İşbu sözleşme, SATICI tarafından ALICI’ya alışveriş ekranında kabul etmesi ile  ve/veya e-posta yoluyla ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

MADDE 5 – CAYMA HAKKI: ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildigine ilişkin kargo teslim tutanağı örnegi ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır. Niteliği itibarıyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, piller, sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) ve cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

DİĞER HUSUSLAR: Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder. Borçlunun temerrüde düşmesi halinde, Borçlu borcun gecikmeli ifasından dolayı alacaklının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI veya ALICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

Satıcı Bilgileri : Ünvan Serdar Hakan Academy (Bundan sonra SATICI olarak anılacaktır) Adres: Sultançiftliği Mah. Turgut Özal Cad. Selen Sok. Çınar Evleri E-Blok D:4 34788 Çekmeköy/Taşdelen/İstanbul Telefon: 90 532 795 19 69 / 90 216 429 06 01 Email: info@serdarhakan.net

Sözleşme ve Üyelik Anlaşması: Serdar Hakan Academy’e Üye Olmak için sitemize ücretsiz olarak kayıt yaptırmanız yeterlidir. Üye olmak oldukça basit ve hızlı bir işlemdir. Üye olduğunuzda eğer mesaj listemize üye olduysanız kampanyalardan, indirimlerden ve yeniliklerden öncelikli olarak haberdar edilirsiniz. Ve çok özel indirim fırsatlarından yararlanabilirisiniz.

Satış Sözleşmesi: Mağazamıza üye olan tüm kişiler Bu Sözleşmeyi Okumuş Ve Kabul Etmiş Sayılır. Satış : Satış işlemi yalnızca 18 yaşından büyük ve Türkiye’de ikamet edenlere yapılır. (Yurt Dışı (Out of Turkey) satışlarımız mevcut olup Kargo ücretleri alım miktarlarına göre ayrıca hesaplanır.) Vergi : Satışı yapılan tüm ürünlere KDV dahildir. Sistem hataları yüzünden hesaplanmayan KDV’ler müşteriye tekrar bildirilerek alıcı fiyata eklenir.

Üye Bilgileri : Üye, bilgilerindeki eksiklik ve hatalı girişten dolayı Serdar Hakan Academy sorumlu tutulamaz ve bu hatalardan dolayı meydana gelecek her türlü risk üyeye aittir.

Ürün Detayları ve Hatalar : Serdar Hakan Academy Ürün açıklamalarını ilgili üretici, ithalatçı ve ana bayilerden derlemektedir. Ürün detaylarının siteye girilmesinde veya üretici firmanın ürün hakkında vermiş olduğu hatalı içerik için hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Serdar Hakan Academy ürün detaylarına girilen hatalı fiyatları değiştirme hakkını saklı tutar. Dilerse fiyatı değiştirebilir yada mevcut fiyattan müşteri satışını gerçekleştirir. Tercih tamamen Serdar Hakan Academy in inisiyatifindedir.

STOK VE MAL TEMİNİ : Serdar Hakan Academy stok tutmamakta (veya tutabilir) ve ilgili dağıtım firmalarından ürünü temin etmektedir. Serdar Hakan Academy’e sipariş edilen tüm ürünlerin Temin edilememesi durumundan dolayı Serdar Hakan Academy hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Siparişle ilgili temin edilemeyen ürün olduğunda müşteriye en kısa sürede bilgi verilerek en uygun seçenekler iletilir. Müşteri bu seçeneklerden birini değerlendirebilir yada siparişin iptali yoluna gidebilir.

Garanti : Serdar Hakan Academy her ürünün garantisi anabayi, imalatçı veya ithalatçının verdiği garantidir ve aynen geçerlidir. Bunun dışında bir garanti vermemektedir. KKTC ve Yurtdışına (Out of Turkey) satılan ürünlerde ilgili marka ve ülkelerin uluslararası garanti koşulları geçerlidir, bu koşulları araştırmak müşterilerimizin sorumluluğundadır.

İade Süreci : Serdar Hakan Academy satılan her ürünün iade şartları anabayi, imalatçı veya ithalatçının verdiği iade koşullarıdır.

Sitemizde yer alan ürünler kitap, E-Kitap ve DVD Set şeklindedir. Satın almış olduğunuz ürün size kargo yolu ile veya dijital (download) ortamda teslim edilecektir. Satın almış olduğunuz ürün ile alakalı soruların cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  1. Satın almış olduğunuz ürün dijital bir ürün ise İADE kabul edilmemektedir.
  2. Satın almış olduğunuz ürün Fiziksel bir ürün ise Kitap gibi  İADE şartlı olarak kabul edilmektedir. DVD-Setler’de İADE Kabul edilmemektedir. (Ürünün zarar görmemesi gibi)

Kargo Süreci :

  1. Sitemiz üzerinden yapmış olduğunuz fiziksel Tüm alışverişlerde kargo ÜCRETSİZDİR, Anlaşmalı kargo şirketimiz MNG Kargo’dur.
  2. Satın almış olduğunuz ürün Dijital bir ürün ise (İndirilebilir Ürün, E-Kitap) İndirme hakkınız 30 Gün içinde 1 defadır.

Fiyatlar : Serdar Hakan Academy tüm fiyat bilgilerini müşterinin göreceği şekilde ilan eder ve sitemizden alış veriş yapan üyelerimiz bu fiyatları kabul etmiş sayılır. Bu fiyatlara sonradan itiraz edilemez. Fiyatların yanlış girilme durumunda müşteriye en kısa sürede bilgi verilerek en uygun seçenekler iletilir. Müşteri bu seçeneklerden birini değerlendirebilir yada siparişin iptali yoluna gidebilir.

%100 Müşteri Memnuniyeti : Serdar Hakan Academy %100 müşteri memnuniyetini prensip edinmiş bu yolda yoğun çaba harcamaktadır. Genel ve ticari etik açısından uygun olan tüm müşteri istekleri tarafımızca değerlendirilmekte ve sonuçlandırılmaktadır.

Güvenlik Tedbirleri : Serdar Hakan Academy müşteri güvenliğine maksimum seviye önem vermektedir. Sitemizde Kredi Kart ödemeleri sadece bankaya yönlendirme yapılarak gerçekleştirilmekte  ,sistem içinde hiçbir şekilde Kredi Kartı bilgileri tutmamaktadır.

Ürün Teslimatı :Serdar Hakan Academy teslimatı 3 gün içersinde kargoya vermeyi prensip edinmiştir. Bunun dışında ana bayilerin ürün temin ve tesliminde ki gecikmeler müşteriye en kısa sürede bilgi verilerek en uygun seçenekler iletilir. Müşteri bu seçeneklerden birini değerlendirebilir ya da siparişin iptali yoluna gidebilir.

Sistem Hataları: Bazı durumlarda fiyat ve stok bilgileri yanlış girilmiş olabilinir böyle durumlarda ödenen ücret aynen iade edilir.

Alış Yeri ve Zamanı: Sistem güncellemeleri sırasında Serdar Hakan Academy kısım kapatılabilir ve bu esnada bu linkin dışında olan bir linkten girilerek alınan ürünler geçersizdir. Güncelleme sırasında fiyat ve stok bilgileri değişirken alınmış bir üründe hata mevcut ise alış iptal edilerek ücret ödenmiş ise geri iade edilir. Ana bayilerimizin bazıları 3 saatte bir güncelleme yaptıklarından çeşitli zamanda güncelleme yapılabilinmektedir. Hatalı girişleri ısrarla almaya kalkanların üyelikleri iptal edilir.

Sipariş Vermeden Önce Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Ürünlerinizin zamanında ve eksiksiz olarak elinize ulaşması için siparişinizi vermeden önce bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. Ürün stokta mı , Ön Sipariş mi ? Seçtiğiniz ürün için ön sipariş veriyorsanız yani ürün henüz stokta yok ve bir gelecek tarih belirtilmiş ise siparişinizin gönderilmesi için bu ürünün stoğa girmesi beklenecektir. (Bazı ürünlerin 1 Hafta ile 1 ay arasında gelişleri bilinebilmektedir. Bu ürünler için ön sipariş alınabilir. Bunun için ürün hakkında mail yolu ile ön sipariş başvurusu yapmanız gerekir. (Yakında:Ürünlerin tedarik süreleri her ürün için ayrı ayrı belirtilmiştir, bu bilgiyi ürün sayfasında görebilirsiniz.) Her ürünün ortalama 1-3 gün tedarik ve kargoya verilme süresi vardır. Bu tedarik süresi ithalatçı, imalatçı veya anabayi temin ve teslim sürelerine göre değişmektedir.

Teslimat ve Fatura Adresleri : Siparişiniz sizin girmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilecektir. Teslimatların gecikmesindeki en sık karşılaşılan sebeplerinden biri adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Lütfen teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak giriniz. Fatura adresi bilgileri faturalama işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden Fatura bilgilerinizin doğruluğundan emin olmadan siparişi onaylamayınız.  Kredi Kartı Güvenlik Kontrolü Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için en önemli konulardan biridir. Serdar Hakan Academy de kullanılan hiçbir bilgi diğer kurum veya kuruluşlar ile paylaşılmaz.Bazı durumlarda bankadan sözlü olarak siparişinizin teyidi istenebilir. Bu durumda bankanız sizi kayıtlı bilgilerinizden ulaşarak arayacak ve siparişiniz ile ilgili teyit isteyecektir. Bankanızın size ulaşabilmesi için bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz. ( ! ) Güvenlik kontrolü sırasında telefon numaranızın ulaşılmaz olmasından dolayı siparişiniz iptal edilebilir. Lütfen mağazada girdiğiniz telefon numarasının doğru olduğundan emin olunuz, siparişiniz ile ilgili her türlü bilgilendirme için bu numaralar ve e-mail adresiniz kullanılacaktır. Sadece Adrese Teslimat Yapılır Tüm gönderiler adrese ve ilgili şahsa teslimat yapılır. Kargo şubesinden kesinlikle mal teslimatı yapılamaz. Alıcının adreste olmaması durumunda birinci dereceden yakınına kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir.

Select your currency
EUR Euro
X
Bize Yazın
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
%d blogcu bunu beğendi:
Secured By miniOrange