Render FARM Hizemete Açıldı

Render FARM Hizemete Açıldı

Render FARM Nedir ?

Render farm birçok bilgisayardan oluşan bir sistemdir. Renderlarınız hızlı bir şekilde alınır ve size teslim edilir. Teslim süreleri genelde sizin sahne ve dosya yapısına göre değişir. 1.000.000 polygonluk bir sahne ile 250.000 polygonluk sahnenin render sürreleri farklı olacaktır. Render Farmımız da bulunan bilgisayarların özellikleri AMD Ryzen 9 ve Intel I7 işlemcilerden oluşmaktadır. Şuan sadece Tek Kare renderlar için ve Vray Render Motoru, Corona Render Motoru ve Autodesk 3ds Max 2023 ve 2024 Sürümleri için Render Farm hizmet vermektedir. Dosyalarınızı aşağıdaki forrmu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Dosyalarınızı bize gönderirken rar veya zip formatında olması ve 3ds Max içinde Archive komutu ile hazırlamanız gerekmektedir, Texture ve kaplama sorunu yaşamamak için.

Render farm, yüksek performanslı bilgisayarların kullanılarak render (işleme) yapılmasına denir. Render farm (işleme çiftliği) barındırıcı firmada daha fazlaca bilgisayar olduğu için ismini buradan alır. Belirli programlarda gerçekleştirdiğiniz çizim ya da 3d modellemelerinizi kendi bilgisayarınızı yormadan daha performanslı şekilde bu hizmeti veren yerlerden alabilirsiniz.

Render Farm Ne İşe Yarar?

Yüksek performanslı bilgisayarların sağlayıcı tarafından kiralanıp, görüntü işleme gibi hizmetlerde kullanılmasıdır. Kişi ya da kurumların kendi bünyelerindeki düşük render (işleme) performansından dolayı daha yüksek özellikli bilgisayarları kiralayarak daha hızlı şekilde render almalarına olanak sağlar. Bu sayede kişi kendi bilgisayarını sorunsuzca kullanmaya devam ederken farmda olan bilgisayarından da hızlıca görüntüsünü işleyebilir. Üstelik kendi bilgisayarından olduğunda daha performanslı şekilde işlemlerini tamamlayabilirler çünkü render farm makineleri bu hizmet için oldukça yüksek performanslı donanımların birleştirilmesi ile oluşturulmuştur.

Render Farm Avantajları:

  • Daha hızlı sonuç
  • Daha yüksek performans
  • Kendi bilgisayarınızda aşırı ısınma ve güç kaybı olmaz
  • Kesintisiz işlem

Render Farm Ücretleri

 

*Intel ve AMD Ryzen işlemciler Kullanılmaktadır.

Render Farm Giris