Egoizm ve Köleleri

30. Kasım 2015 Genel 0
Egoizm ve Köleleri

Evet; eğitim dışı bir yazı ile karşınızdayım…..

Bu yazı bazı kesimler ve bazı kesimlerde yer alan egoist ve korkaklar için, sonrası itibarı ile de emek hırsızları ve sahtekarlara gelsin. Yazı içerik ve üslup olarak çok ağır olabilir ve ağır ithamlar içerebilir, bazı kişileri isimleri ile anabilir ve bazı kişileri de isimlerini bile zikretme nezaketinden mahrum bırakarak bahsedeceğim ki çok daha kötü ithamları hak ettikleri kanaatindeyim.

Yazımın konusu genel olarak üst paragraf da da bahsettiğim zihniyete sahip olan ve her gün aramızda gündüz yürüyen olarak gezen zamanın da meşhur filmlerinden biri olan Blade filminde zikredilen kötü bir itham ile ilişkilendirdim. Çünkü bu gündüz yürüyenler tarafından mağdur edilen bir çok insan var içimizde bu mağdurlar arasında yer alan bir insan olmamakla birlikte yakın çevremde yer alan bir çok arkadaşım ve sosyal medyada beni takip eden bir çok insan bu gündüz yürüyenler tarafından mağdur edildiler ve ediliyorlar.

Ülkemizin eğitim seviyesi ve ahlaki durumunu göz önüne alırsak aslında bu olaylar normal toplum olarak biz var ettik, bu gündüz yürüyenleri, nasıl mı ? hemen söylüyorum mevcut eğitim sistemimiz ile yetişen ve sonunda kavga kıyamet bir üniversite kazanan o üniversiteyi’de 6 yılda zor bitiren ve mezun olduktan sonra büyük büyük firmalar da hatırı sayılır bir göreve gelen ve sonra o koltuğu kaybetmemek için etrafında ki şirket içi olsun veya dışı olsun fark etmez çünkü bu korkak korktuğu için ve o bit beyini ile düşünerek hayal ürünü bir organizasyon ile rakibi bile olmayan ama bilgi bakımından kendisinden üstün olan insan veya insanları ezmek için her türlü terbiyesizliği yapabilmeyi kendisinde HAK olarak gören bir insan kılığındaki gündüz yürüyen’dir.

Her zaman vermiş olduğum eğitimlerde olsun konuşmacı olarak katıldığım etkinlikler olsun söylediğim bir söz var ;

Bir insanın biyolojik yaşının bir önemi yoktur, önemli olan beyin yaşıdır yani beyini gelişimini tamamlamış mı ? önemli olan budur.

Hatta ;

John Hegarty Yaratıcılık kitabı’nın 84. sayfasında dediği gibi;

Her Yaratıcı için ego hem bir dost hem de bir düşmandır, eğer gerçekten mükemmelseniz sınırları aşan olaylara bakışınızı değiştiren ve görüş alanımızı farklılaştıran işler yaratıyor olursunuz.

der.

Egoist insanlar genel olarak hiçbir yeteneğe sahip olamayan ve olmayan, bunun yanında her zaman kendisini en üst seviyede ve konumda gören buna ilave olarak da karşısında yer alan insana bu çalışanı olabilir veya toplum içerisinde sıradan bir insan da olabilir hep küçük ve hor gören sürekli onu ezme ve gelişmesini engelleme amacında olan korkak bir mahluk’tur. Ama ülkemizde bu tip mahluklara daha fazla değer verilmekte… ve bu mahluklar da nesillerinin devam edebilmesi için normal insanın üreme yöntemini kullanamadıklarından çırak yetiştirme mantığı ile kendi yavşaklarını* (bit yavrusuna denir) yetiştirirler.

Halbu ki anlayamadıkları ince nüans şudur, o korktuğun insan var ya senin gibi egoist değil sana zararı olmaz onun, iş birliğine gitmek gibi bir başarıyı sağlayabilsen çok daha başarılı olacaksın aslında ama işte sende o meziyet yok maalesef….

Bu araya kadar anlattıklarım geçtiğimiz günlerde yakın bir arkadaşımın başına gelmiş bir olayın üstü kapalı olan bir özeti.

Diğer bir konu ise yine aslında sektörün kanayan yarası olmayan bilgim ile ucuz iş yapıp çok para kazanacam ben!!! hani bir hacı hüsrev baskını vardı çocuk camdan çıktı okuyom ben yaa diye bağırdı ya ahan da bak videosu bu bilmeyenler izleyebilir;

Bu arkadaş okuyorum derken ne kadar okuyorsa siz de ucuza iş yaparak o kadar İŞ yaptığınızı sanıyorsunuz. Ya arkadaş ne iş yaptığının bir önemi yok hakkını korkmadan istemeyi bil önce hakkını isteyerek aç kalmazsın ama müşteriyi kaçırıcam korkundan ucuz fiyat ile yaparak başkalarının aç kalmasına sebep olursun şimdi tehlikenin farkında vardın mı ? ama sanmıyorum 😉

3 boyutlu iş alabilmek için hazır modelleri 3ds max içerisinde yerleştirmeyi ve güzelim vray ile GI açarak (çoğu bu terimin ne anlama geldiğini de bilmez, sakın Global ill. demeyin kafanızı kırarım.) sonra efendim çıkarlar piyasaya ben max’çiyim derler iş ararlar aynı overlok makinası ayağınıza geldi hanım der gibi hönküre hönküre gezerler. Zaten uyanık iş veren ve inşaat firmaları da bu tipleri arar merak etmeyin ucuza iş yaptırmak için hepside aynı tasarım örneklerini kullanır ve Photoshop da arka plana mavi gökyüzü atınca ben yaptım post production u ben yaptım derler la bi git he sen yaptın aferim sana kocamanından….

Sonra bu maxçiler facebook da gezerler yaptıkları şah eserleri kendi gibi olan arkadaşlarına gösterip like alırlar ve kendilerini tatmin ederler;

o-ses-türkiye-çocuklar_652797

Sakın ola ki yaptıkları işe kötü demeyin, eleştirmeyin bir an da yanda yer alan karikatür deki gibi bir tepki görürsünüz hatta daha kötüsü bile başınıza gelebilir dikkat edin asla siz onları eleştiremezsiniz onlar artık bu işin nirvana’sına ulaşmışlardır. Geçenlerde gördüm bir maxçi hazır sahneyi indirmiş ekran görüntüsü almış nasıl ama diyor, tabi piyasayı yakından takip eden bir kaç insan bu arkadaşın foyasını meydana çıkartmış olacak ki bir kavga çıktı çekirdekleri aldık ailecek izledik çok zevkliydi 🙂

Kusura bakmayın ama eşek’i de dövmenin bir usulü var dimi ?.

Yeni kitabım çıktı reklamı da yapım hemen buradan alabilirsiniz. Facebook da max ile alakalı bir soru sordum hatta sorduğum sorunun da dersini yayınlamıştım önceleri dedim doğru cevabı veren 5 kişi çekiliş ile hediye edeceğim dedim evet sadece dedim 5 gündü anca 1 kişi doğru cevap verdi kalanlar ise yalakalık ile sahip olmanın peşine gitti isimlerini vermiyorum onlar kendilerini biliyorlar. İlla her şeye bir bedel ödemeden mi sahip olmak gerekiyor sorarım size niye herş eyin hazırını almak bedava almak peşindesiniz, kendi kitabım için demiyorum bunu genel söylüyorum. Ya arkadaş Autodesk 3 yıllık öğrenci lisansı veriyor sen gidiyorsun korsan indiriyorsun bide crack işlemini yapamadığın için ekran görüntüsü alıp facebook da paylaşıyorsun vallahi tebrik ediyorum kendisini.

Anlatacak daha çok şey var ama 2. bölümde yazarım artık.

Görüşmek üzere…

Serdar Hakan DÜZGÖREN

ADSK_Expert_Elite_Icon_L_Color_Blk.png

logomuda koyayım EGOM kabarsın 😛