Bir Başarının Öyküsü / Autodesk Expert Elite Yolculuğu

23. Mart 2015 Genel 0
Bir Başarının Öyküsü / Autodesk Expert Elite Yolculuğu

ADSK_Expert_Elite_Icon_S_Color_Blk

Merhaba arkadaşlar genel anlam da pek inceleme yazıları veya o tarz da olan yazılar yazmaya pek fırsat bulamıyorum ve yazılarımın genel de ders içerikli olmasına daha çok özen gösteriyorum. Fakat bu yazımın konusu  kendim adına gerçekleştirmiş olduğum ve ciddi anlamda efor sarf ettiğim bir başarı öyküsü diyebiliriz. Autodesk University 2014 İstanbul etkinliğinde de bahsetmiştim bu konudan şimdi de özet geçebilirim aslında,

Araba Yıkamacı-lığından Autodesk Expert Elite uzanan yol !!

Expert Elite Autodesk’in dünya genelinde 240 kişi verdiği ünvan tabiki Autodesk ile bir sözleşmede imzalanıyor, bu ünvan a Türkiye’de sahip olan 2. kişiyim….

Evet aslında her şeyin özeti yukarıda yazıyor, ortada gönül vermiş olduğum eğitim konusunda autodesk bünyesine katılmam ile başlayan ve katılmak için gereken 11 yılı doldurmam, yazmaya çok kolay ama uygulamada zor olan bir kariyer süreci hele ki Türkiye gibi bir coğrafya’da bu işi başarmaya çalışıyor iseniz zor olan her şey daha zor oluyor işte burada joker olarak kullanabileceğiniz AZİM giriyor devreye pes etmemek sabır ve sebat ile çalışmak gerekiyor azim ile beraber, tabi bazı şeyler için yetenek gerekiyor ve mevcut olan yeteneği doğru bir şekilde kullanmak ve çalışmış olduğunuz şirketin ve/veya patronunuzun size karşı her zaman destek vermesi gerekiyor, ben bunların bir çoğuna sahip olacak kadar şanslı idim tabi çevremde her zaman beni destekleyen arkadaşlarım da oldu, sen yapamazsın diyenlere inat asla desteklerini esirgemediler.

Bir hayal di benim için o dönemler asla gerçek olmayacak hayaller arasın da yer alıyor bu bahsettiğim tüm olaylar…. o dönem için de her zaman yanımda olan kısım kısım dövüştüğümüz ama genel de hep desteğini gördüğüm sevgili @aligündogdu bana inananlar arasında yer aldı ama asla acımasız eleştirilerini eksik etmedi bu günlere gelmem de payı çok büyüktür. Sonrası üzerimde emeği çok olan ve işin temeli olan fotoğrafçılığı öğreten sevgili @alicelik kendisi  gerçekten üst düzey ve profesyonel bir fotoğrafçı, eee tabi ast solistler sona kalır derler hep ama öncesinde bir isime daha teşekkür etmem gerekiyor tabiki sevgili  Olcay KÜK kendisi Autodesk Türkiye‘de iletişim müdürü, şuan ki durumum da olmamı sağlayan insanların en tepesinde yer alır kendisinede buradan teşekkür ediyorum güzel insan.

Ve final her zaman güzel olmalı ve olması gereken kişi olmalı diyerek tabiki diğer bahsetmiş olduğum dostlarımı yok saymayarak hem patronum, hem abim sevgili Serdar TOMURCU, çıkmış olduğum bu uzun yolda kilometre taşlarının en fazlasını koymamı sağlayan güzel insan en büyük teşekkür senin için gelsin diyorum…

Sözlerime burada son verirken tekrardan emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Serdar Hakan DÜZGÖREN