Autodesk Formit 360 Arayüz Özellikleri

24. Mayıs 2016 Formit 360 0

Öncelikle Formit 360 nedir sorusuna cevap verelim, formit 360 hem tablet hem masaüstü bilgisayarınızdan veya dizüstü bilgisayarınızdan kullanabileceğiniz 3 boyutlu bir görselleştirme yazılımıdır. Formit sayesinde özellikle mimari alanda bir çok 3 boyutlu çalışmalar gerçekleştirebilir ve render işlemlerini yapabilirsiniz.

Programın arayüz kullanımı ise oldukça basittir ve web tabanlı çalışan bir yazılım olması sebebi ile yapmış olduğunuz çalışmalarınız A360 hesabınıza kayıt edilir ve heryerden ulaşabilirsiniz.

Şimdi dilerseniz Formit 360’ın arayüz özelliklerine kısaca bakalım;

Gördüğünüz gibi Formit 360’ın giriş bölümü bu şekilde il olarak A360 hesabınız ile oturum açmanız gerekiyor ve oturum açtıkdan sonra ise Formit 360 kendini otomatik olarak açıyor;

Screenshot_1.png

Formit 360’ın arayüzü resimde gördüğünüz gibi oldukça basit bir görünüme sahiptir ve kullanımıda oldukça kolaydır.

Screenshot_2.png

Sol üst köşede yer alan ve kırmızı ile seçilmiş alandaki butona tıkladığınızda karşınıza çıkan seçenekler ile yeni çalışma dostası oluşturabilir, çalışma dosyası açabilir, çalışmalarınızı farklı kayıt edebilir, export ve import işlemlerini gerçekleştirebilir ve A360 hesabınıza erişebilirsiniz.

Screenshot_3.png

Kırmızı kutu ile belirtilmiş alanda yer alan komutlar ile sahneniz de istediğiniz her şekil ve ölçüde obje ve nesneler oluşturabilir veya  2 boyutlu çiziler gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sahnenizin aydınlatma değerlerinide değiştirebilirsiniz.

Screenshot_4.png

Sağ menüde yer alan komutlar ile sahneniz ile alakalı tüm kontrolleri sağlayabilirsiniz.

Screenshot_5.png

 

Serdar Hakan DÜZGÖREN

original.png