Seçenekler Menüsü (Slate Material Editor)

23. Ocak 2017 3Ds Max 0

Seçenekler menüsünde Kayrak Materyali Düzenleyicisi’ni yönetmek için başka seçenekler bulunur.

  •  Slate Material Editor > Menu bar > Options menu

Bazı menü seçeneklerine araç çubuğundan veya gezinme düğmelerinden de erişilebildiğinden, bu başlık menü seçimiyle birlikte düğme alternatifini gösterir.

 Move Children

Açık olduğunda, üst düğüm taşını tutmak alt düğümleri ebeveynle birlikte taşır. Kapatıldığında, üst düğümün taşınması çocukların konumunu değiştirmez. Varsayılan = kapalı.

Klavye kısayolu: Alt + C

Geçici kısayol: Ctrl + Alt + sürükleme, bir düğümü çocuklarıyla birlikte taşır, ancak Çocuk Taşı açılır menüsünü açmaz.

Materyalleri Örneklere Yayın
Açık olduğunda, sonraki malzeme atamaları, içe aktarılan AutoCAD blokları ve ADT stil tabanlı nesneler de dahil olmak üzere, sahnenizdeki nesnenin tüm örneklerine yayılır; Bu nesne türleri DRF dosyalarında yaygındır. Atamalar, aynı zamanda, geçerli sahnede yaptığınız Revit nesneleri ve diğer örneklere yayılır. Materyalleri Örneklere Yaymak kapalı olduğunda, sonraki materyal atamaları yayılmaz: Her nesnenin eşsiz bir materyal atamasına sahip olması. Varsayılan = kapalı.

Küresel Oluşturmayı Etkinleştir
Önizleme pencerelerindeki bitmap’lerin görüntülenmesini açar veya kapatır. Varsayılan = açık.

Örneğin, bu seçenek açıkken, bir Önizleme penceresi, yeniden boyutlandırdığınızda otomatik olarak oluşturulur. Bu seçeneği kapatmak otomatik oluşturma işlevini kapatır. Bu, çok sayıda materyalle çalışırken biraz zaman kazandırabilir.

Klavye kısayolu: Ctrl + Alt + U

Tercihler
Kayrak Malzeme Editörü Seçenekleri iletişim kutusunu açar.