Autodesk ve Unity işbirliğini genişletiyor

Autodesk ve Unity işbirliğini genişletiyor

Tasarım değişikliklerinin ani etkisini görme ve hissetme veya kas hafızasını tehlikeli ve karmaşık ortamlarda (şantiyeler veya fabrika katları) eğitme ve sanal bir dünyanın güvenliğini sağlama becerisine sahip olduğunu düşünün. Bu teknolojiler, dijital ve fiziksel şeyleri nasıl algıladığımız ve onlarla etkileşimde bulunduğumuz ve müşterilerimizin – ve müşterilerinin – tasarımlarla insan ölçeğinde etkileşimde bulunmalarına ve bunları zaten yapılmış ve işleyen gibi simüle etmelerine izin vermemizde temel bir değişiklik sunmaktadır.

Autodesk’te açık eko sistemimiz, yeni AR / VR iş akışlarının merkezinde harekete geçirilebilir veriler ve içerikler koyar. Ancak 3D verilerimiz VR, AR veya gerçek zamanlı bir deneyime nasıl geçiyor?

Ortaklarımızın, yardımıyla.

Unity’nin platformu ve Autodesk’in 3ds Max ve Maya gibi tasarım araçları arasında daha sıkı entegrasyon sağlamak için bir yıl boyunca birlikte çalışıyoruz. Bu nedenle, sanatçılar zengin etkileşimli 2D, 3D, VR ve AR deneyimlerine “tek tık” erişime sahip oluyor.

Şimdi ilişki devam ediyor. Autodesk ve Unity, daha fazla endüstriye görselleştirme ve gerçek zamanlı deneyimler getirmek için bir araya geliyor: Otomotiv; Mimarlık, Mühendislik ve İnşaat ve ek Medya ve Eğlence müşterileri.

Unity ile çalışmak, Autodesk yazılımını kullanan tasarımcıların, mühendislerin, inşaat ve yaratıcı profesyonellerin, CAD veya CGI verilerini kullanarak sürükleyici, gerçek zamanlı deneyimleri hızlı bir şekilde bağlayabilir, işbirliği yapabilir, oluşturabilir ve dağıtabilir. Bu, tasarımların, projelerin ve prodüksiyonların sonucu hakkında daha bilinçli kararlar almalarını sağlar. Ve Unity, AR, VR ve mobil dünyalarını kapsayan 25’den fazla platforma eriştiğinden, projeler neredeyse her cihazda, her yerden görülebilir ve deneyimlenebilir.

(Architectural design of Unity’s London office, made with Unity and Autodesk 3ds Max)

Revit: Kullanıcılar Revit modellerini tek bir tıklama ile sürükleyici bir deneyime dönüştürebilir ve mimarların tasarımlarını çeşitli proje paydaşları ile anlamasını, keşfetmesini ve paylaşmasını sağlar. Bir 3D model ile etkileşime girerek, kullanıcılar inşaat başlamadan önce, dijital ortamda tasarım hatalarını belirleyebilir ve düzeltebilirler. Bu, hem zaman hem de para tasarrufu sağlamaya yardımcı olabilir.

VRED: Unity ve VRED arasındaki entegrasyon, otomotiv ekosistemini birleştiriyor ve otomotiv profesyonellerinin daha iyi kararlar almasına, daha hızlı karar almasına ve pazara çıkış süresini hızlandırmasına yardımcı oluyor. Entegrasyon, Pazarlama, Satış Noktası ve kapsamlı eğitim ortamları gibi aşağı akışlı etkileşimli uygulamalar için yüksek kaliteli VRED verilerinin yeniden kullanılmasını sağlayan, genişletilmiş yetenekler ve verimli iş akışları sağlayacaktır.

Shotgun: Autodesk ve Unity, Shotgun ile birden fazla varlık türünü (Alembic, USD, FBX, vb.) Daha kolay yönetmek için film, televizyon ve oyunlarda Unity kullanan ekiplerin daha kolay bir hale getirilmesini sağlayacak entegre bir çözüm üzerinde çalışıyor. Sanatçılar artık dosya yönetimi konusunda endişelenmeyecek; Yaratıcı çalışmalarına odaklanmakta özgürler. Animatörler ve modelleyiciler, bir dizi bağlamda çalışabilecek ve aydınlatma, kamera konumu veya varlık seçimindeki değişiklikler hakkında gerçek zamanlı geribildirim alabilecekler. Ortaya çıkan analitikleri izlemek, amirlere daha iyi bir ürün sunmaya yardımcı olmak için daha doğru bir sanatçı yönetimi değerlendirmesi sunacaktır.

VR, AR ve Mobil’in tam potansiyelinden nasıl yararlanacağınızı öğrenin ve bu entegrasyonların size nasıl fayda sağlayacağını keşfedin.