Autodesk 3ds Max 2017.1 Güncelleştirmesindeki Yenilikler

21. Kasım 2016 3Ds Max 0

Blended Box Map

Blended Box Map, eşlemeleri karmaşık UV haritalama gerektiren geleneksel yöntemlerden çok daha basit bir şekilde nesneler üzerine projelendirmenizi sağlar. Kir veya kirli gibi ayrıntıları uygulama gibi, her iki taraftan onları haritaya çıkarmak için bir box haritası uygulamak istediğiniz durumlarda idealdir. Blended Box Map, box haritasına benzer şekilde çalışarak, resimleri üç 90 ° yönünde çevirebilir. Projeksiyon kutusunun her tarafı için bir, üç veya altı farklı haritalardan projeksiyon yapabilirsiniz. İki haritalama türü arasında önemli bir fark ise karışmamalarıdır. Geleneksel kutu veya küp haritalama, Blended Box Map ile haritalar arasında daha kesintisiz sonuçların harmanlanmasını sağlayan farklı UV projeksiyonları arasında sert geçişler oluşturur.

Data Channel Modifier

Data Channel Modifier, karmaşık modelleme işlemlerini otomatikleştirmek için kullanılan yeni bir araçtır. Örgü verilerini operatörler olarak bilinen bir dizi denetimle borulama yaparak, değişiklikler yaparken dinamik olarak güncellenen çok çeşitli efektler elde edebilirsiniz.
Data Channel Modifier, farklı durumlara dayalı malzemeler harmanlama, çıktıya dayalı deformasyonlar oluşturma veya depolama için kanallar arasında verileri dinamik olarak kopyalama gibi bu zor işlemlerin otomatikleştirilmesi için yararlı olabilir. Buna ek olarak, veriler doğrudan renk görünümünde görselleştirilebilir.