3ds Max 2019 ile Gelen Yenilikler

25. Mart 2018 3Ds Max 0
3ds Max 2019 ile Gelen Yenilikler

Bu yeni sürüm, belirli görsel efektler ve proje işbirliğini ve yürütmeyi daha kolay hale getiren özellikler oluşturmak için daha basit ve hızlı hale getirmeye odaklanmaktadır.

3ds Max eklentisi geliştirici ekosistemi, 3ds Max kullanıcılarının başarısı için kritik öneme sahiptir, çünkü zorlu kullanım durumları için özel iş akışları sağlar. Autodesk Geliştirici Ağı programında kayıtlı yüzlerce 3ds Max geliştiricisi ve programın dışında daha birçok kişi ile geliştirici topluluğu çok aktif olarak yer almaktadır.

İhtiyaçlarınıza daha duyarlı olmak için, 3ds Max ekibi ürün güncellemelerini daha sık yayınlamıştır. Bu, düzenli olarak yeni yetenekler, geliştirmeler ve kalite geliştirmeye olanak sunar.

Bu nedenle, Autodesk ve 3ds Max üçüncü taraf geliştirici topluluğu arasındaki işbirliği her zamankinden daha önemlidir, çünkü ortak kullanıcılarımıza iyi bir deneyim sağlamak için en iyi yaklaşım biçimidir.

3ds Max üçüncü taraf eklenti geliştiricilerinin, 3ds Max 2019’un piyasaya sürülmesinden sonra eklentilerini mümkün olan en kısa sürede kullanıma sunmak için ürün ekibiyle yakın işbirliği içinde çalıştıklarını duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

jpeg.jpg

Ayrıca burada 3ds Max 2019’un en yeni MAXtoA eklentisiyle birlikte gönderileceğini de belirtmek isteriz.

3ds Max 2019’da Neler Yeni: Daha hızlı içerik oluşturma ve düzenleme.

3ds Max şimdi, 100’den fazla dahil olan gölgelendiricilerle, basit matematik düğümlerinden, tam olarak yordamsal olarak oluşturulan dokulara kadar, Açık Gölgeleme Dili (OSL) haritalarını destekliyor. OSL gölgelendirici metnini doğrudan materyal düzenleyicide düzenleyebilir ve canlı güncellemeleri viewport ve ActiveShade’da alabilirsiniz. Gölgeler bir sahneye gömülebilir veya harici olarak referans gösterilebilir.

pep.jpg

 

Ayrıca, Fusion 360’dan prosedürel ahşap malzeme işlevselliği ekliyoruz. Bu, ahşap dokuları üretmenin son derece özelleştirilebilir bir yoludur ve çeşitli ahşaplar için (akçaağaç, kiraz, meşe, çam, kül, maun ve ceviz) ön ayarları içerir. Ahşap yüzeyinin sonunu – parlak, yarı parlak veya boyalı – tanımlayabilir ve ahşap, halka kalınlığı ve büyüme oranındaki gözenekleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Fusion 360’da bulunan aynı ahşap dokuya dayanarak, bu işlevsellik, Pürüzlülük ve Bump gibi malzemelerde doğrudan kullanılabilen çıktılarla Fiziksel Malzeme ile yakın bir şekilde çalışır.

kak.jpg

3ds Max 2019, spoller için Boolean işlemlerini sunar: Artık iki veya daha fazla açık ve kapalı biçimde parametrik Boole işlemleri oluşturabilirsiniz. Bu, köşelerde yumuşak geçişler için dinamik Pah / Filetler içerir. Yenilenebilir spline tabanlı geometri, düz veya küresel olabilen yeni bir dört kapama moduyla da kapatılabilir.

Ayrıca 3ds Max etkileşimli bir VR sahne düzenleme modu sunuyoruz. VR kontrol cihazlarını kullanarak sahnelerin düzenlerini doğrudan VR kulaklığından düzenleyebilir, güncellemeler 3ds Max’a geri yüklenebilir. Bu editörü, sahneleri, kameraları düzenlemek ve VR’de kamera önizlemelerini değerlendirmek için kullanabilirsiniz.

tat.jpg

3ds Max 2019’da Yeni: Proje ve Pipeline yönetimi iyileştirmeleri

3ds Max 2019, çeşitli iyileştirmelerle projelerin, Pipeline ve işbirliğinin yönetilmesini kolaylaştırır:

  • Projeler aracı, projelerinizin klasör yapısı üzerinde tam kontrol sağlamak için güncellendi. Dahası, artık önceden atanmış klasör yapıları olmayan “boş” projeler oluşturabilir ve farklı bir projeden dosya açarken otomatik olarak projeler arasında geçiş yapabilirsiniz.
  • Artık herhangi bir dize tabanlı meta verisini 3ds Max sahne dosyasına ekleyebilir ve 3ds Max’e yüklemeden erişebilirsiniz.
  • Ayrıca, UV’ler, katman adları, malzeme kimlikleri ve köşe rengi desteği ile Aldsic verilerini 3ds Max ve diğer 3B araçları arasında paylaşmak da daha kolay.

Ayrıca, 3ds Max arayüzünden varlıklarınızı doğrudan çevrimiçi Autodesk Viewer’a paylaşmanızı sağlayarak, bu sürümdeki işbirliği iş akışlarını iyileştirmeye odaklandık. Ekstra yazılım yüklemek veya içeriğin görüntülenmesi için oturum açmaya gerek yoktur – tarayıcıda içeriği doğrudan ekran görüntüleyebilir, işaretleyebilir ve ekran görüntülerini alabilir ve tüm geri bildirimler daha sonra 3ds Max içinden gözden geçirilebilirsiniz.

Ayrıca 3ds Max 2019’da

Görüşleriniz bizim için gerçekten önemlidir. İşte bu yüzden bu sürümün sizin için 3ds Max kullanıcı topluluğunun sunduğu 150’den fazla düzeltmeyi içerdiğini vurgulamak istedik. Desteğiniz ve AREA forumumuza yaptığınız değerli katkılarınız için teşekkür ederiz – gönderdiğiniz her şeyi okuduk.

Bu sürümdeki düzeltmeler şunları içerir:

  • Civil Görünüm iş akışında düzeltmeler
  • Oluşturucu agnostik Fiziksel Malzemeler ve Yeni Güneş / Gökyüzü konumlandırıcı oluşturmak için tüm Civil Görünüm materyalleri güncellendi
  • Alembic iş akışı geliştirmesinin bir parçası olarak, daha önce 3ds Max’de başvurulan bir dosya üzerinden kaydedilebilmemiz dahil olmak üzere birkaç sorunu düzelttik.
  • Composite Map – Blending Mode açılır listesinin yeniden çizilmesi sorunu giderildi
  • Çoğu durumda, 3ds Max 2019’un başlangıçta masaüstünden odaklanma sorunu düzeltildi.
  • Diğer iyileştirme alanları arasında viewports, fluids, dosya G / Ç, MCG ve Splines sayılabilir.

Ayrıca, Max Fluids, 3ds Max Interactive, Max Batch ve Spline Tools’ta VR iş akışları gibi önceden eklenmiş bazı özellikleri geliştirdiğimizi de fark edersiniz.

 

Serdar Hakan DÜZGÖREN