3ds Max 2019.3 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

13. Aralık 2018 3Ds Max 0
3ds Max 2019.3 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

Merhaba;

Bu makalemizde 3ds Max 2019.3 güncellemesi ile gelen yeniliklere göz atacağız, şimdi isterseniz ne gibi yenilikler gelmiş hep beraber bakalım;

  • Revit İş Akışı
  • Viewport Etkileşimi
  • OSL Ayarları ve birkaç güzel özellik daha gelmiş bulunmakta….

YENİ REVİT ÇÖZÜMLERİ
3ds Max’te Revit modellerini görselleştirmek için size daha kolay ve hızlı süreçler sunmak üzere çoklu iş akışı ve kalite iyileştirmeleri yaptık.

Revit Versiyon Uyumluluğu
Şimdi bir Revit 2018 dosyasını içe aktardığınızda, 3ds Max 2018’in yüklü olması durumunda yükseltmeniz gerekmez. Bu, kurulum sırasında 3ds Max için Revit Interoperability’nin dahil edilmesini sağlıyor.

Bu, gereksiz yükseltmelerden kaçınarak size zaman kazandırır ve ayrıca Revit dosyalarını doğrudan 3ds Max’e aktardığınızda size gelişmiş bir deneyim sunar.

Revit Import Performansı
Hızını artırmak için Revit import işlemi sırasında paralel işlemeyi başlattık. Farklı boyutlarda ve karmaşıklıkta 150’den fazla veri kümesini içeren dahili otomasyon testleri gerçekleştirdik ve sonuçlar Importun iki kat daha hızlı olduğunu gösterdi.

Revit Işıklar İçe Aktarımı
Revit’ten 3ds Max’e ışık alırken çeşitli iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri yapıldı. İthalatlar artık ölçekleme, yoğunluk ve yerleştirme açısından doğru ve manuel ayarlama ihtiyacını azaltıyor.

Revit Import Kullanıcı Arayüzü
İşleme sırasında mevcut olan seçeneklerin anlaşılmasının artırılmasına yardımcı olmak için kullanılabilirlik iyileştirmeleri yaptık. Seçenekler ve araç ipuçlarında daha anlamlı etiketler vardır ve ilerleme durumu, işlemin her aşamasında daha doğru bir zaman çizelgesi sağlar.

YENİ ACTIVESHADE VIEWPORT
Yeni viewport modu, mevcut ActiveShade viewport’unu almanıza ve etkileşimli yeteneklerle yeni bir viewport moduna dönüştürmenize izin verir. Bu, çalışırken iş akışınızı eskisinden daha fazla uzatarak, etkileşimde bulunmanıza ve oluşturmanıza olanak tanır.

OSL HARİTA GÜNCELLEMELERİ
OSL Editör ve Viewport ekranındaki iyileştirmeler arasında, geliştirilmiş Braket ve Sözdizimi Vurgulaması, daha iyi bir editör yerleştirme ve düğüm özellikleri ve geliştirilmiş yumru haritasına yönelik destek bulunmaktadır. Daha doğru bir OSL gölgelendiricisine sahip olmak, değişiklikleri anında ve daha doğru bir şekilde yapmanıza ve görmenize olanak tanır.

OSL ve Viewport Güncellemelerinin özetini izleyin

MAYA İLE İYİLEŞTİRİLMİŞ ALEMBİK UYUMLULUK
Alembic dosyaları ile Maya ile birlikte geliştirmek için iyileştirmeler yaptık. Özel özellikler, dönüşümler ve şekillerdeki özellikleri desteklemek için gruplandırılmış ve
Vertex renk kümeleri, Maya ile uyumlu olacak şekilde içe aktarılır ve dışa aktarılır.

UX PERFORMANS İYİLEŞTİRMELERİNİ MODELLEME
Düzenlenebilir Poly değiştirici UI’ye yapılan güncellemeler, alt nesne modları arasında geçiş yaparken araçların görüntülenme hızını artırır.