3Ds Max 2016’da Yeni Kullanım Kolaylıkları

23. Eylül 2015 3Ds Max 0

Yeniden Tasarlanmış Çalışma Alanları:

3Ds Max 2016’da kullanıcılar için yeniden tasarlanmış olan ve çalışmalarınızı daha iyi yapabilip ve kontrol edebileceğiniz yeni bölüm ve alanlar tasarlanmıştır, tasarlanan bu yeni alanlar ile modelleme, aydınlatma, kaplama, animasyon ve render işlemlerinizi artık daha kolay bir şekilde yapabileceksiniz.

1.png

Yeni Template (Şablon) Sistemleri:

Yeni template ile sahne tasarımlarınız, animasyonlarınız ve render işlemlerinizi artık çok daha hızlı yapabilirsiniz, hazır olarak gelen 5 adet template seçeneğinden size uygun olanını kullanarak tasarımlarınızı yapabilir veya kendinize göre kişiselleştirebilir ve hazır olarak gelen mevcut tüm ayarları kullanarak çok daha hızlı ve kaliteli sonuçlar alabilirsiniz ve bu şablonları diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

2.png

Multi-Touch Desteği:

3Ds Max 2016 artık multi-touch özelliği ile 3D gezinti yapmanıza olanak sağlıyor, yeni nesil bu özellik ile dokunmatik ekran desteği olan cihazlarınızda daha kolay kullanım imkanları sunulmakta, şuan hazi hazırda desteklenen cihazlar ise şu şekilde;

Wacom® Intuos 5 touch tablet

Cintiq 24HD ve Cintiq Companion

Dokunmatik özelliğe sahip olan Windows 8, 8.1 ve 10 işletim sitemine sahip olan tüm bilgisayarlar.

3.png4.png

 

Yakınlaştırma ve kaydırma özellikleri….

İş Akışı Geliştirmeleri:

3Ds Max 2016 ile daha kaliteli ve daha hızlı bir iş akışına sahip olursunuz, ShaderFX ile gerçek zamanlı olarak çalışma alanlarınızda daha hızlı ve daha gerçekçi gölgelendirmeler elde edersiniz. Maya, Maya LT programları ile eş zamanları olarak çalışma imkanlarına sahip olursunuz. Sahneleriniz ve tasarımlarınız ne kadar yoğun ve karmaşık olsa dahi  exchange gölgelendirme ile daha hızlı çalışma imkanlarına sahipsiniz. Yeni bir özellik olan Nitro görüş seçeneği ile bilgisayarınız daha performanslı bir şekilde çalışacaktır.

SURFs – Basit Kullanıcı Özellikleri:

Bu özellik ile diğer 3Ds Max 2016 Kullanıcıları ile bilgi alışverişi yapabilir, onların çalışmalarını görebilir, yardım edebilir ve puan verebilirsiniz.

Serdar Hakan DÜZGÖREN

ADSK_Expert_Elite_Icon_L_Color_Blk.png